Rakstu ARHĪVS : 2011 :

Sacensības Zelta ratu trasē


Natālija Dreimane, Eduards Jānis Pūle un Dukāts. Foto www.pajugubrauksana.com


Dzintra Blūma, Guntis Priede un Gaiziņš. Foto www.pajugubrauksana.com


Zane Brauere, Eduards Krūmiņš un Orkāns. Foto www.pajugubrauksana.com


Andrejs Klitončiks, Kristaps Caune un Sidrabs. Kaspara Krūmiņa foto


Uzvarētāji jaunzirgu konkurencē Ilva Ķikule, Kristaps Caune un Abats. Foto www.pajugubrauksana.com


Uzvarētāji galvenajā lielo zirgu konkurencē Dace Stūre, Kārlis Stūris un Hipija. Kaspara Krūmiņa foto

 

Sacensības Zelta ratu trasē


Ķekavā, biedrības Zelta rati veidotajā trasē, kas paredzēta tieši pajūgu braukšanas sacensībām, 11. jūnijā notika Latvijas Jātnieku federācijas (LJF) kausa izcīņas otrā posma sacensības pajūgu braukšanā. Neskatoties uz karsto laiku, lai piedalītos tajās, bija ieradušās četras  ekipāžas, kas startēja jaunzirgu un pirmās sezonas zirgu klasē, divas poniju un astoņas lielo zirgu vienjūgu ekipāžas.


Sacensību galvenajā disciplīnā – otrajā maršrutā (konusu maršrutā ar apvienotiem maratona šķēršļiem) zirgu vienjūgu ekipāžām uzvarēja Dace Stūre ar palīgu Kārli Stūri un zirgu Hipija. Otrajā vietā Dzintra Blūma/Guntis Priede ar Gaiziņu, trešie – Zane Brauere/Eduards Krūmiņš ar Orkānu.

Dace Stūre, kura uzvarēja gan sacensību galvenajā maršrutā, gan arī atsevišķi konusu braukšanā, protams, ar startu ir apmierināta:

- Sacensības man patika. Ķekavā ir izveidots ļoti labs laukums, kādā mēs līdz šim vēl neesam braukuši. Diemžēl zirgi negāja īpaši labi, jo bija noguruši karstajā saulē, bet jaunie zirgi baidījās no līdzjutējiem, kuri bija izvietojušies salīdzinoši tuvu sacensību laukumam. Taču esmu apmierināta, kā startēja Hipija, un esmu priecīga par Gataro, ar kuru izcīnījām otro vietu jaunzirgu konkurencē. Bet šo sacensību lielākais ieguvums ir tas, ka pajūgu braukšanā izveidojusies jauna, laba sacensību vieta.


Stāsta sacensību organizētāja un arī dalībniece Zane Brauere:

- Lai dalībniekiem būtu interesantāk un tiktu dotas lielākas iespējas pārbaudīt sevi un zirgus, pirmo reizi kopš šī sporta veida attīstības sākuma Latvijā manēžas braukšanas disciplīnā notika sacensības divās shēmās. Viena bija paredzēta jaunzirgiem, otra – ALIS-Co distance - pieredzējušiem zirgiem un braucējiem. Sacensību rezultāti pierādīja, ka šāds variants ir noderīgs un tāpēc tiks pielietots arī turpmāk. Centīsimies arī panākt, lai sacensībās piedalītos vairāk pirmo sezonu startējoši zirgi un jauni braucēji, kuri varēs savu prasmi pierādīt divcīņā - manēžas braukšanā plus konusu disciplīnā.
Šo sacensību nolikums tika izstrādāts tā, lai jebkurš dalībnieks varētu izcīnīt godalgotas vietas visās trijās pajūgu braukšanas disciplīnās. Tam, kuram nebūtu paveicies lielo zirgu manēžas braukšanas un apvienotajā konusu un maratona šķēršļu kopvērtējumā, bija visas iespējas pacīnīties par labākā konusu braucēja titulu šajā LJF kausa izcīņas posmā.
Šāds variants braucējos pirms sacensību sākuma radīja nelielas neskaidrības par rezultātu kopvērtējuma aprēķināšanu, bet beigās viss izdevās labi, un paši dalībnieki bija priecīgi un gandarīti par iegūto balvu fondu.
Balvu fonds šajā LJF kausa izcīņas posmā bija salīdzinoši liels, jo mēs kā organizētāji bijām šīm sacensībām gatavojušies ļoti rūpīgi. Protams, galvenais šo sacensību atbalstītājs bija Latvijas Jātnieku federācija, bez kuras piešķirtā naudas balvu fonda grūti iedomāties sacensības. Braucējus ar citām balvām un dāvanām iepriecināja SIA Kalnakrogs (degviela tālāk braukušajiem sacensību dalībniekiem), Ķekavas novada Dome, Politisko partiju apvienības Saskaņas centrs Ķekavas nodaļa (firmas Cavalor 25 kg barības maisi visiem dalībniekiem lielo zirgu konkurencē), SIA Bertas nams (barības maisi un spainīši ar kārumiem zirgiem amatieru klasē un jaunzirgiem visām godalgotajām vietām), SIA ALIS-Co (speciālbalvas konusu maršrutā). Tā šo sarakstu varētu turpināt... Bez ēdamām lietām gan dalībnieki, gan tiesneši kā pateicību saņēma arī skaistus puķu podus no vietējām stādu audzētavām.
Paldies visiem dalībniekiem, atbalstītājiem un līdzjutējiem par skaistajiem svētkiem, un tiksimies atkal šajā sacensību vietā pavisam drīz - 8. oktobrī sezonas noslēguma sacensībās!

 

Sagatavoja LJF Preses dienests

 

  
  
  
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu ka lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatnu izmantošanai. LASĪT VAIRAKX