Rakstu ARHĪVS : 2012 :

Garkalnes novada un Pierīgas pašvaldību kausus izcīna Maira Leja

 

Garkalnes novada un Pierīgas pašvaldību kausus izcīna Maira Leja


Sestdien, 18. augustā Garkalnes novada zemnieku saimniecībā Kriķi notika Garkalnes novada un Pierīgas pašvaldību kausa izcīņa jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā. Sacensības organizēja jātnieku sporta klubs Kriķi sadarbībā ar Garkalnes novada domi un Latvijas Jātnieku federāciju. Abas galvenās trofejas – Garkalnes novada un Pierīgas pašvaldību kausus izcīnīja Maira Leja no sporta kluba Temperaments – attiecīgi ar zirgiem Talisman Picabello un Parnel Arguss.


Garkalnes novada kausa izcīņa notika klasiskajā konkūra maršrutā ar 130 cm augstiem šķēršļiem un pārlekšanu. Pamatdistanci bez soda punktiem beidza trīs sportiskie dueti. Uzvarēja Maira Leja ar Talisman Picabello (SK Temperaments), finišējot 45,30 sekundēs un saņemot vienu soda punktu par laika normas pārsniegšanu. Abi pārējie pārlekšanas dalībnieki gāza pa vienam šķērslim. Otro vietu ieguva Linda Ansule ar Lemonu (z/s Tīraines staļļi), kura bija ātrāka – 42,84 s. Trešajā vietā Guntars Siliņš ar Kalgari (SK Mežstrazdiņi) – 45,09 s.


Savukārt Pierīgas pašvaldību kausa izcīņa notika akumulācijas maršrutā ar Džokeri, kurā šķēršļu augstums bija līdz 120 cm. Augstāko pozitīvo punktu skaitu – 65 – ieguva Maira Leja ar zirgu Parnel Arguss no sporta kluba Temperaments un Linda Ansule ar Lemonu. Uzvaru izcīnīja Leja, jo distancē bija ātrāka – 59,17 sekundes, bet Ansules rezultāts laika izteiksmē bija 64,61 s. Trešajā vietā Tija Alīse Jurjāne ar Ligreto no jātnieku sporta kluba Kriķi – 61 p./61,37 s.


Sacensību divu galveno maršrutu uzvarētāja Maira Leja:

– Kriķos bija jaukas sacensības, arī maršruti man patika – Ivo Miķelsons lieliski bija paveicis savu darbu, izvēloties konkrētajam dalībnieku kontingentam piemērotus maršrutus. Turklāt sezonas izskaņā bija padomāts arī par to, lai jaunzirgiem šķēršļi būtu jau atbilstoši sarežģīti un augsti. Par saviem zirdziņiem varu teikt tikai visu vislabāko, – tie attaisnoja ieguldīto darbu, ļoti centās un ir labā formā. Priecīga esmu arī par savas trenētās amatieru sportistes Irīnas Grases sniegumu. Redzams, ka nesen starptautiskās sacensībās Lietuvā iegūtā pieredze ļoti noder un palīdz pilnveidoties. Organizatori bija sarūpējuši jaukas balvas. Par vienu no tām man ilgi būs jādomā, kā labāk izmantot – dāvanu karti ar trīsdesmit dažādiem pieejamiem skaistumkopšanas un spa pakalpojumiem. Tika pasniegti arī skaisti ziedu pušķi, uzvarētājiem zirgiem – segas. Priecēja arī laiks un atbalstītāji. Pirms vairākiem gadiem es trenējos un strādāju netālu – sporta klubā Vigas, un, izrādās, ka manu līdzjutēju pulciņš ir saglabājies, un varbūt, ka tas arī palīdzēja uzvarēt.


Citos maršrutos uzvaras izcīnīja. Maršruts Nr. 1, šķēršļu augstums līdz 100 cm, divās fāzēs. 1 a, piedalās bērni līdz 16 g. v. – Sabīne Siliņa ar Kalgari (SK Mežstrazdiņi); 1 b, piedalās jaunzirgi līdz 5 g. v. un zirgi, kas startē pirmo sezonu - Laura Penele ar Cartusch De La Grand (z/s Lielceri); 1 c, Open Class – Tija Alīse Jurjāne ar Lavanderu (JSK Kriķi). Nr. 2, divās fāzēs, šķēršļu augstums 105/110 cm. 2 a, startē 1. un 2. grupas amatieri - Olga Šellere ar Prestižu (JSK Telfas); 2 b, Open Class - Mārtiņš Ernests Pilders ar Vando (z/s Zāgkalni). Nr. 3, ātruma maršruts, šķēršļu augstums 110/120 cm, ar handikapu. Piedalās juniori līdz 18 g. v. un jaunie jātnieki līdz 21 g. v. - Laura Penele ar Alfredo (z/s Lielceri).


JSK Kriķi valdes locekle Vija Glāzere:

– Noteikti jāuzsver tas, ka pirmoreiz Latvijas jāšanas sportā sacensību organizētāji izmantoja tiešsaistes formu internetā, ar kuras palīdzību visi dalībnieki varēja operatīvi pieteikties sacensībām un redzēt arī to, kādi konkurenti pieteikušies. Tikai viens dalībnieks atsūtīja pieteikumu uz e-pastiņu. Šāda pieteikšanās forma bija veiksmīga, jo man ceturtdien un piektdien klusēja telefons, un neviens nezvanīja un nejautāja, kā iepriekš, cik uz katru maršrutu ir pieteikušies. Paldies visiem sacensību atbalstītājiem: Garkalnes novada domei, kas jau 21 gadu atbalsta sacensību norisi Kriķos; SIA Lietišķās informācijas dienests par grāmatām, īpašs paldies Aivai Vīksnai; SIA L.O.Serviss un valdes loceklei Oksanai Ļebedevai par dāvanu kārtēm zirgu inventāra remontam; SIA EK Auce valdes loceklei Aijai Vežukai par dāvinātajiem krekliņiem mūsu kluba biedriem un skaistajiem sarkanajiem plediem sportistiem uzvarētājiem; zvērinātai advokātei Jeļena Dadukinai, kura Garkalnes kausa saņēmējai Mairai Lejai dāvināja dāvanu karti dažādiem spa pakalpojumiem; zirgu papildbarības Havens izplatītājām Latvijā Laimai un Lāsmai , kuras Havens produktus dāvināja 1 cmaršruta uzvarētājiem; zirgu barības piedevu Equistro pārstāvei Latvijā Ivetai Kezikai par jaukajām dāvaniņām 2 b maršruta uzvarētājiem; Hoveler pārstāvim Normundam Ruštānam par atbalstu 1 c maršruta uzvarētājiem; zirgu barības Eggersmann izplatītājai Lavijā Jolantai Lapiņai par zirgu konfektēm; veikala Zirgu Stallis īpašniecei Ilonai Miezītei par skaistajām zirgu segām 4. un 5. maršrutā.


LJF Preses dienests

  

  

 

  
  
  
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu ka lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatnu izmantošanai. LASĪT VAIRAKX