Rakstu ARHĪVS : 2013 :

LJF kausa izcīņas trešā posma galvenajā maršrutā pirmās divas vietas izcīna Ģirts Bricis


Ģirts Bricis

LJF kausa izcīņas trešā posma galvenajā maršrutā pirmās divas vietas izcīna Ģirts Bricis

 

Sestdien, 13. jūlijā sporta bāzē Kleisti notika Latvijas Jātnieku federācijas kausa izcīņas trešā posma sacensības jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā.  

 

Galvenajā maršrutā ar 130 cm augstiem šķēršļiem startēja 19 dalībnieku pāri, taču pamatdistanci bez soda punktiem veica tikai seši, kuri sacentās pārlekšanā. Uzvaru izcīnīja Ģirts Bricis ar zirgu Esmeralda (RJSK Sport de Lux), pārlekšanas maršrutu arī veicot bez soda punktiem 32,62 sekundēs. Ģirts bija nekļūdīgs arī ar savu otro zirgu Emilie Jolie un ieguva otro vietu – 0 s.p./32,71 s. Trešajā vietā Linda Ansule ar Lemonu (z/s Lielceri) 0/39,80, ceturtais Guntars Siliņš ar Acadio (JSK Mežstrazdiņi) – 0/40,72.

 

Pieaugušajiem līderi kopvērtējumā pēc trim sacensību posmiem tagad ir: Ģirts Bricis – 51 p., Linda Ansule – 43 un Andis Vārna (SK Quattro) – 42.

 

Sacensību galvenā maršruta pirmo divu vietu ieguvējs Ģirts Bricis:

– Šoreiz galveno maršrutu uzvarēju ar Esmeraldu, bet otrā vieta – ar Emīliju. Šie zirgi man līderpozīcijās mainās un ir stabili savā sniegumā. Prieks, ka zirgi jūtas labi, tiem ir pozitīvs noskaņojums, tāpēc jau ilgu laiku izdodas turēties līmenī un sasniegt labus rezultātus. Ar labiem zirgiem nav grūti uzvarēt, jo, ja zirgs pats necīnīsies, pat pieredzējis jātnieks neko daudz nepanāks. Bet, ja zirgs ir kvalitatīvs, prasmīgi sagatavots un labi jūtas, tas jau pats cenšas izlekt maršrutu „pa nullēm”, un parasti no jātnieka atkarīgs ir tas, lai tikpat veiksmīgi to vadītu pārlekšanā un sasniegtu iespējami ātrāku laiku. Sacensības tika aizvadītas patīkamā noskaņojumā, bija labvēlīgs laiks, Sergejs Šakurovs bija prasmīgi sastādījis maršrutus – ar labām līnijām un atbilstošiem šķēršu augstumiem, ko bija patīkami lekt.

 

Uzvarētāja maršrutā bērniem līdz 16 gadiem Sabīne Siliņa:

– Sacensībās gāja labi, zirgi klausīja. Vienīgais ar Oniks bija grūti izgriezt starp šķēršļiem, jo viņš ir mazs augumā un ļoti ātrs. Lai gan izdodas divos posmos pēc kārtas uzvarēt, neiznāk uzlikt uz „pareizo” zirgu. Iepriekšējā posmā par ieskaites zirgu izvēlējos Oniks, bet uzvarēju ar Kalgari. Šoreiz iznāca otrādi. Tāpēc kausa izcīņas kopvērtējumā šobrīd ar četru punktu starpību esmu otrā aiz Sidnijas Freimanes no Talsu JK. Taču kopumā ar sacensībām esmu ļoti apmierināta, jo man ar Kalgari izdevās izcīnīt arī sesto vietu junioru un jauno jātnieku konkurencē. Tas ir labs rezultāts.

 

Sacensību galvenais tiesnesis Dainis Līvmanis:

– Rezultāti ir redzami, un skaidri rāda to, kā sportisti gatavojušies ziemā un strādājuši vasaras sezonas sākumā. Šoreiz patīkami bija tas, ka smilšu laukumam, kurā šoreiz sportisti startēja, lai zāles laukumu labā kvalitātē saglabātu gaidāmajām Pasaules kausa posma sacensībām, bija izveidots jauns un ērts nožogojums, ko, šķiet, novērtēja gan sportisti, gan tiesneši. Sacensības ritēja raiti, viss bija labi organizēts. Iepriecināja Ģirts Bricis, kurš izcīnīja godalgotas vietas šodien, pirms tam – Demoras kausa izcīņā un sacensībās Lietuvā. Ģirtam šobrīd ir četri zirgi, ar kuriem var startēt maršrutos ar šķēršļu augstumu līdz 130 cm un augstāk. Prieks, ka viņš ļoti ražīgi strādā, un tā būtu viela pārdomām arī citiem mūsu vadošajiem jātniekiem, lai sasparotos. Ne velti Bricis šogad kļuva par Latvijas čempionu, un bija patīkami, ka viņš apbalvoja uzvarētājus bērnu konkurencē, jo domāju, ka tas jaunajiem jātniekiem ir svarīgi, ka viņiem balvu pasniedz kāda no šībrīža autoritātēm.

 

Citos maršrutos uzvarēja: Nr. 1, šķēršļu augstums līdz 110 cm, sacensības 2 fāzēs, piedalās zirgi līdz 5 g. v. – Maira Leja ar Silver Rose (JSK Temperaments); Nr. 2, 110 cm, ātruma, bērniem līdz 16 g. v. un amatieriem bez ierobežojumiem – Unda Egendorfa ar Lēdiju (JSK Demora); Nr. 3, 120/125 cm, sacensības ar handikapu, ātruma maršruts, piedalās zirgi līdz 6/7 g. v. – Inta Vēja ar Fondu (JSK Princis); Nr. 4, 120 cm, akumulācijas maršruts, bez ierobežojumiem – Ģirts Bricis ar Esmeraldu (RJSK Sport de Lux); Nr. 6, 105 cm, ātruma, piedalās bērni līdz 16 g. v. – Sabīne Siliņa ar Oniks (JSK Mežstrazdiņi); Nr. 7, 120/125 cm, sacensības ar handikapu, ātruma maršruts, piedalās juniori līdz 18 g. v. un jaunie jātnieki līdz 21 g. v. – Sintija Semenkova ar Calibra (SK Gaujas krasti.

 

Plašāka informācija mājaslapas sadaļā Rezultāti.

 

LJF kausa izcīņas trešais posms paredzēts 21. septembrī, turpat Kleistos.

 

LJF Preses dienests, Dace Millere

Māra Millera foto

 


Sabīne Siliņa


Maira Leja


Andis Vārna

 

 

 

  
  
  
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu ka lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatnu izmantošanai. LASĪT VAIRAKX