Rezultāti : ARHĪVS : 2014 : IEJĀDE 2014 : 2-3.09.2014. 2014 FEI World Dressage Challenge - „Kleisti”, Rīga :

Results sheet

2014 FEI WORLD DRESSAGE CHALLENGE
ZONE: 5
COUNTRY: LATVIA
DATES:  02.09.2014.
                                                       
 
JUDGE C: Mr.Eugenio Rovido (ITA) JUDGE E: Mrs.Larysa Velyka (UKR)
PRIX ST-GEORGES INDIVIDUAL CLASSIFICATION Collective Marks Rider`s Position
Starting number Final Placing   Mr/Mrs/Ms   Name of Rider Rider`s NF Rider`s Nationality Name of Horse Judge C Judge E Total points % Total     Judge C Total     Judge E Judge C Judge E Team Under 21
                               
1 1   Ms   Marina Tarvida LAT LAT Dimants 239.50 234.00 473.50 62.30 38.50 37.50 13.00 13.00    
                                     
  Signature of Judges :                
NOTE: To be returned after the event by e-mail in Excel format to Andreina Wipraechtiger FEI Solidarity Dept. (andreina.wipraechtiger@fei.org).
ADVANCED CLASS INDIVIDUAL CLASSIFICATION Collective Marks Rider`s Position
Starting number Final Placing   Mr/Mrs/Ms   Name of Rider Rider`s NF Rider`s Nationality Name of Horse Judge C Judge E Total points % Total         Judge C Total         Judge E Judge C Judge E Team Under 21
                               
2 1   Mrs   Julija Poliscuka LAT LAT Kamerons 248.50 233.00 481.50 65.07 41.00 37.00 14.00 12.00 X  
1 2   Mrs   Sanita Dombrovska LAT LAT De Lordo 220.00 230.50 450.50 60.88 36.00 37.50 12.00 13.00    
                                     
  Signature of Judges :                
NOTE: To be returned after the event by e-mail in Excel format to Andreina Wipraechtiger FEI Solidarity Dept. (andreina.wipraechtiger@fei.org).
MEDIUM CLASS INDIVIDUAL CLASSIFICATION Collective Marks Rider`s Position
Starting number Final Placing   Mr/Mrs/Ms   Name of Rider Rider`s NF Rider`s Nationality Name of Horse Judge C Judge E Total points % Total        Judge C Total         Judge E Judge C Judge E Team Under 21
                               
2 1   Mrs   Sanna Hamala  LAT LAT Linda 265.00 256.50 521.50 65.19 40.50 39.50 14.00 14.00    
1 2   Ms   Everita Daubure  LAT LAT Lady Sun 252.50 243.00 495.50 61.94 38.50 37.50 13.00 13.00   X
3 3   Ms   Elza Zake LAT LAT Ge Money 233.50 242.50 476.00 59.50 34.00 38.00 11.00 13.00    
                                     
  Signature of Judges :                
NOTE: To be returned after the event by e-mail in Excel format to Andreina Wipraechtiger FEI Solidarity Dept. (andreina.wipraechtiger@fei.org).
ELEMENTARY CLASS ADULTS INDIVIDUAL CLASSIFICATION Collective Marks Rider`s Position
Starting number Final Placing   Mr/Mrs/Ms   Name of Rider Rider`s NF Rider`s Nationality Name of Horse Judge C Judge E Total points % Total         Judge C Total         Judge E Judge C Judge E Team  
                               
3 1   Mrs   Laima Lace  LAT LAT Dustinov 232.00 243.50 475.50 64.26 63.50 65.00 13.00 13.00    
1 2   Ms   Gundega Krigere  LAT LAT Dolce Vita 239.50 232.00 471.50 63.72 66.50 64.50 14.00 14.00    
2 3   Ms   Sabine Irbe LAT LAT Dina 222.50 231.00 453.50 61.28 58.50 62.00 12.00 12.00    
                                     
  Signature of Judges :                
NOTE: To be returned after the event by e-mail in Excel format to Andreina Wipraechtiger FEI Solidarity Dept. (andreina.wipraechtiger@fei.org).
PRELIMINARY CLASS JUNIORS INDIVIDUAL CLASSIFICATION Collective Marks Rider`s Position
Starting number Final Placing   Mr/Mrs/Ms   Name of Rider Rider`s NF Rider`s Nationality Name of Horse Judge C Judge E Total points % Total       Judge C Total         Judge E Judge C Judge E Team Under 21
                               
1 1   Ms   Ilva Lazdina  LAT LAT Dimants 201.50 202.00 403.50 69.57 70.00 70.00 14.00 15.00 X X
3 2   Ms   Beate Jursevska  LAT LAT Luvrs 185.00 197.00 382.00 65.86 63.50 69.00 13.00 14.00   X
2 3   Ms   Elza Alma Graumane LAT LAT Leipo 161.00 178.50 339.50 58.53 55.50 62.50 11.00 13.00   X
                                     
  Signature of Judges :                
NOTE: To be returned after the event by e-mail in Excel format to Andreina Wipraechtiger FEI Solidarity Dept. (andreina.wipraechtiger@fei.org).
PRELIMINARY CLASS ADULTS INDIVIDUAL CLASSIFICATION Collective Marks Rider`s Position
Starting number Final Placing   Mr/Mrs/Ms   Name of Rider Rider`s NF Rider`s Nationality Name of Horse Judge C Judge E Total points % Total       Judge C Total         Judge E Judge C Judge E Team  
                               
3 1   Ms   Tereze Rozenberga  LAT LAT Kolers 204.00 201.00 405.00 69.83 71.50 71.00 15.00 14.00 X  
1 2   Mrs   Laima Lace  LAT LAT Kolards 174.50 199.50 374.00 64.48 59.50 69.00 12.00 14.00 X  
4 3   Ms   Dagnija Druva  LAT LAT Kuba 182.00 182.50 364.50 62.84 62.50 61.50 13.00 13.00    
2 4   Ms   Anna Scipcinska  LAT LAT Don Graffiti 175.50 177.50 353.00 60.86 60.00 61.50 12.00 13.00    
                                     
  Signature of Judges :                
NOTE: To be returned after the event by e-mail in Excel format to Andreina Wipraechtiger FEI Solidarity Dept. (andreina.wipraechtiger@fei.org).
DECLARED TEAM CLASSIFICATION
Final Placing Mr/Mrs/Ms   Name of Rider Rider`s NF Rider`s Nationality Name of Horse Judge C Judge E Total points % Level
 
2 Mrs Laima Lace  LAT LAT Kolards 174.50 199.50 374.00 64.48 Preliminary
1 Ms Tereze Rozenberga  LAT LAT Kolers 204.00 201.00 405.00 69.83 Preliminary
1 Ms Ilva Lazdina  LAT LAT Dimants 201.50 202.00 403.50 69.57 Preliminary
1 Mrs Julija Poliscuka LAT LAT Kamerons 248.50 233.00 481.50 65.07 Advanced
  Signature of Judges :                
NOTE: To be returned after the event by e-mail in Excel format to Andreina Wipraechtiger FEI Solidarity Dept. (andreina.wipraechtiger@fei.org).