Jaunumi : ARHĪVS : ARHĪVS - 2015 : 01.-04.2015. :

Vārna turpina cīņu PK finālā, Neretnieks izstājas

 

Vārna turpina cīņu PK finālā, Neretnieks izstājas
 
Ceturtdien, 16.aprīlī Lasvegasā, ASV pasaules 40 labākie jātnieki uzsāka cīņu par Pasaules kausu konkūrā, viņu vidū arī divi Latvijas sportisti - Andis Vārna un Kristaps Neretnieks. Pirmajā kvalifikācijā, ātruma maršrutā (Tabula C) ar 150 cm augstiem šķēršļiem, labāk veicās Andim Vārnam ar KS Coradina, viņš turpinās dalību PK izcīņā. Kristaps Neretnieks no tālākās sacensības par titulu izstājās.
 
Andis Vārna ar SIA "Kurzemes sēklas" ķēvi KS Coradina maršrutu veica ar 12 soda punktiem un ierindojās 31.vietā. KS Coradina ir jaunākais zirgs, kurš startē PK finālā, ķēvei ir astoņi gadi, Andim Vārnam šis ir pirmais pasaules kausa fināls. Rīt otrās kvalifikācijas maršrutā jātnieki startēs apgriestā secībā šodien iegūtajiem rezultātiem, Latvijas duetam būs piektais starta numurs.
 
Kristaps Neretnieks ar Romanee Cece pirmās kvalifikācijas maršrutu veica ar 16 soda punktiem un ieņēma 35.vietu rezultātu tabulā. Sportists nolēma no tālākas cīņas par titulu izstāties. "Ja arī mēs ar Romanee Cece kvalificētos svētdienas fināla maršrutam, mums tajā nav nekādu izredžu. Viņai šīs ir tikai piektās starptautiskās sacensības vispār, negribu viņu nobiedēt, rīt ķēve atpūtīsies un sestdien startēsim Grand Prix maršrutā, tur mums ir lielākas izredzes," saka Neretnieks.
 
Uzvaru pirmajā kvalifikācijā izcīnīja deviņpadsmitgadīgais konkūra talants Bertrams Alens ar ķēvi Molly Malone V (65,45 sek) no Īrijas, par prieku vietējai publikai, otro vietu ieguva ASV sportists Ričs Felers ar Flexible (66,11 sek), bet trešo Francijas sportists Patriss Delavē ar Orient Express HDC (66,44 sek).
 
Kopā pirmajā kvalifikācijas maršrutā startēja 40 dalībnieku dueti, četri no tiem maršrutā nefinišēja. Dalībnieku vidū ir 22 Pasaules reitinga TOP50 jātnieki.
 
Visi sacensību rezultāti: http://eventcontent.hippoonline.de/1000/sta_erg/01_ergDEU.htm?style=longines
Sacensību tiešraidi iespējams vērot: http://www.feitv.org/live pēc Latvijas laika sacensību sākums ir piecos no rīta. 
 
LJF preses dienests, Ilze Jansone

 

  
  
  
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu ka lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatnu izmantošanai. LASĪT VAIRAKX