Noteikumi :

Vispārējie Noteikumi LJF nacionālajām ieskaites sacensībām iejādē

 416314/nacionalie noteik iejade_ 5_02_16 v3.doc (36.50 KB)

 

Apstiprinu

LJF prezidents Agris Blaus

02.03.2016.g.


Vispārējie Noteikumi

LJF nacionālajām ieskaites sacensībām iejādē


LJF nacionālajās ieskaites sacensībās tiek ievēroti FEI iejādes sacensību Noteikumi ar sekojošiem izņēmumiem:


 1. Sportisti piedalās sacensībās šādās grupās:

  • bērni līdz 15 gadu vecumam;

  • juniori līdz 18 gadu vecumam;

  • jaunie jātnieki līdz 21 gadu vecumam;

  • pieaugušie;

  • tautas klase (Open class);

  • amatieri. 1. Bērni līdz 15 gadu vecumam drīkst piedalīties arī junioru un jauno jātnieku sacensībās līdz kalendārā gada beigām, kurā viņiem paliek 15 gadi. Ar vienu un to pašu zirgu punktu un titulu izcīņā drīkst piedalīties tikai vienā no minētajām vecuma grupām.


 1. Juniori līdz 18 gadu vecumam drīkst piedalīties arī jauno jātnieku un pieaugušo sacensībās līdz kalendārā gada beigām, kurā viņiem paliek 18 gadi. Ar vienu un to pašu zirgu punktu un titulu izcīņā drīkst piedalīties tikai vienā no minētajām vecuma grupām.


 1. Jaunie jātnieki līdz 21 gadu vecumam drīkst piedalīties arī pieaugušo sacensībās līdz kalendārā gada beigām, kurā viņiem paliek 21 gads. Ar vienu un to pašu zirgu punktu un titulu izcīņā drīkst piedalīties tikai vienā no minētajām vecuma grupām.


 1. Tautas klases (Open class) jātnieki ir sportisti, kuri piedalās sacensībās pēc programmām shēma Nr.1, shēma Nr.2 un shēmā Nr.3.


 1. Amatieri ir jātnieki no gada, kad viņiem paliek 16. gadi:

* nenodarbojas ar to sportistu apmācību, kuri piedalās LJF vai LJF biedru rīkotajās ieskaites sacensībās konkursam „LLJ”.

* nav piedalījušies CDI līmeņa sacensībās, izņemot CDI-Am.

* nav piedalījušies Grand Prix līmenī.

* nav piedalījušies 1 kalendārā gada laikā 3. grupas līmenī ne vairāk kā 3 reizes. Šie rezultāti tiek ieskaitīti amatieru konkurencē. Pārējie starti 3. grupas līmenī netiek skaitīti.


 1. LR nacionālajos čempionātos un citās nacionālajās sacensībās startējošie ārzemju sportisti nevar pretendēt uz LR čempionu un nacionālo sacensību uzvarētāju tituliem un medaļām, ja Nolikumā nav ierakstīts, ka tas ir atklātais čempionāts vai atklātas nacionālās sacensības.


 1. LR nacionālajos čempionātos un citās nacionālajās sacensībās čempionu vai nacionālo sacensību uzvarētāju titulus un medaļas izcīna vecuma grupās atbilstoši nolikumam.


 1. LR nacionālajos čempionātos un citās nacionālajās sacensībās čempionu vai nacionālo sacensību uzvarētāju titulus un medaļas izcīna jaunzirgu vecumu grupās atbilstoši Nolikumam.


 1. Katrā shēmā zirgu skaits vienam dalībniekam nav ierobežots. Uz čempionu vai nacionālo sacensību uzvarētāju tituliem dalībnieks var pretendēt atbilstoši sacensību Nolikumam.


 1. Viens zirgs dienā var startēt ne vairāk kā divās shēmās, neatkarīgi no tā vai dalībnieks startē konkurencē vai ārpus konkurences. Ar vienu zirgu vienā dienā dažādās shēmās, atļauts startēt arī diviem dažādiem jātniekiem, neatkarīgi no viņu piederības kādai vecuma grupai. Ar vienu un to pašu zirgu vienā shēmā atļauts startēt diviem bērniem līdz 15 gadu vecumam. Pāris jātnieks/zirgs startējot divās shēmās vienā dienā drīkst izvēlēties sekojošas kombinācijas: shēma Nr.1 un shēma Nr.2 vai shēma Nr.2 un shēma Nr.3;


 1. Īpašos gadījumos Galvenā tiesneša kolēģija, konsultējoties ar organizācijas komiteju, var atļaut dalībniekam ierasties uz apbalvošanas ceremoniju bez zirgiem.


 1. Organizatoriem ir atļauts rīkot izklaides sacensības, ja tās nav pretrunā ar FEI ētikas kodeksu.


 1. Sacensību laukumu izmēri: 20x60m vai 20x40m . Sacensību laukumu izmēri var būt +/- 2m, nekā to nosaka starptautiskie iejādes sacensību Noteikumi.


 1. Jātnieka un zirga ekipējums saskaņā ar FEI iejādes sacensību noteikumiem, un LJF nacionālajiem iejādes sacensību noteikumiem:


-bērnu , junioru , jauno jātnieku shēmās, jaunzirgu shēmās galvas sega ir ķivere;


-amatieru un tautas klasē jebkurā shēmā galvas sega ir ķivere;


-bērnu , amatieru konkurencē un tautas klasē jebkurā shēmā atļauts piedalīties ar īsajiem zābaciņiem komplektā ar „stulmiņiem”;-bērnu , amatieru konkurencē un tautas klasē 1. un 2.grupas shēmās atļauts piedalīties ar vai bez piešiem (pēc jātnieka izvēles);


-steka lietošanu (steka garums līdz 120 cm) sacensību laikā nosaka sacensību nolikums, pēc izsaukšanas uz startu , steks jāatstāj iesildes laukumā;


-cimdi ir obligāta jātnieka ekipējuma sastāvdaļa, ierašanās uz startu bez cimdiem nav atļauta. Startējot bez cimdiem , rezultāts netiek ieskaitīts.


-zirgiem kāju sargi, saites un „zvani” atļauti tikai iesildes laukumā, startējot ar zirgu kāju sargiem, saitēm un „zvaniem”, rezultāts netiek ieskaitīts.


-jātnieka un zirga ekipējumam jābūt tīram , sakoptam (zirga krēpēm sapītām) un jāatbilst sacensību Noteikumiem.
 

  
  
  
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu ka lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatnu izmantošanai. LASĪT VAIRAKX