Raksti :

LJF kausa izcīņas trešais posms šķēršļu pārvarēšanā

 

LJF kausa izcīņas trešais posms šķēršļu pārvarēšanā

Sporta centrā “Kleisti” 3. un 4. jūnijā notika Latvijas Jātnieku federācijas kausa izcīņas trešais posms jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā. Galvenajā maršrutā uzvarēja Andis Vārna ar zirgu D. Fradin no sporta klubā “Quattro”.

Sacensību galvenajā maršrutā – klasiskajā konkūrā ar 135 cm augstiem šķēršļiem un pārlēkšanu uz laiku, kas deva ieskaiti pieaugušo konkurencē kopvērtējumā, piedalījās 13 sportiskie pāri. Tikai viens no viņiem – Andis Vārna ar 2008. gadā dzimušo zirgu D. Fradin, kura īpašniece ir D. Bērziņa, veica pamatdistanci bez soda punktiem 94,08 sekundēs. Līdz ar to pārlēkšana nenotika. Atzīstami, ka otro vietu spēcīgajā konkurencē ieguva jaunā jātniece Sintija Semeņkova ar E. Treibergam piederošo zirgu Clair de Lune (JSK “Kriķi”) – 4 s.p./04,03 s, bet trešais atkal Andis Vārna ar Dendelin (zirga īpašnieks – pats sportists) – 4/94,06. Turpmākajās godalgotajās vietās: Laura Penele ar Asfort Z (z/s “Lielceri”) – 4/94,83, Sintija Semeņkova ar Irwind Wind (JSK “Kriķi”) – 4/95,87 un Tatjana Rezņuka ar Arribas T (JSK “Mežstrazdiņi”) – 4/99,22.

Tādējādi pieaugušo konkurencē kopvērtējumā līderpozīcijās izvirzījušies: Ģirts Bricis (RJSK “Sport de Lux”) – 49 punkti, Sintija Semeņkova (JSK “Kriķi”) – 37 un Mārtiņš Ernests Pilders (JSK “Zāgkalni”) – 36.

Galvenā maršruta uzvarētājs Andis Vārna: “Bija patīkami startēt uz zaļā laukuma, jo tad ir iespējas labāk sagatavot zirgus turpmākajiem startiem. Ja jau galvenajā maršrutā uzvarēju un ieguvu arī trešo vietu, tad jau viss ir kārtībā. Zirgi jūtas labi, veic savu uzdevumu laukumā, un tas priecē. Sacensības bija arī labi organizētas, viss ritēja ļoti raiti, un tad ir patīkamāk startēt.”

Uzvarētāja junioru un jauno jātnieku konkurencē Sabīne Siliņa: “Otro gadu startēju šajā konkurencē, un vēlētos gan, lai būtu vairāk dalībnieku. Izdevies uzvarēt abos pēdējos posmos un iegūt vadību kopvērtējumā, kas iepriecina. Patīkami, ka šīs bija sezonas pirmās sacensības uz zāles laukuma. Ne visiem dalībniekiem rezultāti bija augstvērtīgi, jo zirgi pagaidām tā kā baidījās no šī seguma. Taču par Kalgari varu teikt, ka viņš bija drošs un pārliecināts. Maršruts bija sarežģīts, par ko liecina fakts, ka tikai divi no dalībniekiem to veica bez soda punktiem. Tagad četras nedēļas pēc kārtas bija aizpildītas ar sacensībām, un bija rūpīgi jāsaplāno treniņu plāns, lai zirgiem būtu gan darbs, gan atpūta. Sekos ilgāks pārtraukums, lai varētu gatavoties Pasaules kausa Rīgas posma sacensībām, kas notiks jūlija beigās un ir gada svarīgākais starts.”

Uzvarētāja amatieru konkurencē Unda Egendorfa: “Pagājušogad mūsu sporta klubs “Demora” dažādu apstākļu dēļ izlaida gandrīz visu sacensību sezonu. Taču, kā solījām, – šogad atgriežamies apritē. Kluba poniju jātnieki piedalījās vienā no Latvijas ziemas čempionāta posmiem. Nu amatieru konkurencē startējam mēs – es, mana mamma Gelinta Apse un viņas vīrs Artūrs Stonkus. Divos posmos startēju ar Laidlesu, tagad – ar Lēdiju, ar kuru agrāk izcīnīts valsts čempiones tituls un godalgotas vietas LJF kausa izcīņā, bet pagājušogad bija nepieciešams pārtraukums zirga veselības problēmu dēļ. Ļoti labi, ka sacīkstes notika uz zāles laukuma. Lai gan ne visi mūsu zirgi pirms tam bija apkalti, to izdarījām pirms sacīkstēm, un kājas neslīdēja, laukums bija labi sagatavots.”

Citos otrā posma maršrutos uzvaras izcīnīja: Nr. 1, šķēršļu augstums līdz 105 cm, sacensības 2 fāzēs, piedalās zirgi līdz 5 g. v. – Ģirts Bricis ar High Hopes (RJSK “Sport de Lux); Nr. 2, 110 cm, ātruma maršruts, bez ierobežojumiem dalībniekiem – Elizabete Krista Juraša ar Lagūnu N (SIA “ZA Kocēni”); Nr. 3. 115/120 cm, sacensības ar handikapu, piedalās zirgi līdz 6/7 g. v. – Guna Vasiļjeva ar Godivu (JSS); Nr. 4, 120 cm, akumulācijas sacensības ar džokeri, bez ierobežojumiem dalībniekiem – Sintija Semeņkova ar Clair de Lune (JSK “Kriķi”); Nr. 6, 105 cm, sacensības ar jātnieka darbības stila novērtējumu, piedalās bērni līdz 16 g. v. – Laura Luīze Leinerte ar Passo (“Baltic Equestrian Team”); Nr. 7, 120/125 cm, ātruma sacensības ar handikapu, piedalās juniori līdz 18 g. v. un jaunie jātnieki līdz 21 g. v. – Sabīne Siliņa ar Kalgari (JSK “Mežstrazdiņi”); Nr. 8, 100 cm, sacensības 2 fāzēs, piedalās amatieri – Unda Egendorfa ar Lēdiju (JSK “Demora”); Nr. 9, 100 cm, ātruma maršruts, bez ierobežojumiem dalībniekiem – Velta Romāne ar Klasiku (JSK “Kriķi”); Nr. 10, 110 cm, akumulācijas sacensības ar džokeri, bez ierobežojumiem dalībniekiem – Aleksandra Zumente ar Chandra H (RJSK “Sport de Lux”); Nr. 11, vadības maršruts, piedalās sportisti ar 1. un 2. grupas ponijiem, sacensības uz atzīmi – Evelīna Ģeidāne ar Jotu (Mēmeles JSK); Nr. 12, 60 cm, 2 fāzēs, piedalās jātnieki ar 1. grupas ponijiem – Tīna Leite ar Tra-La-Lā (Saldus JSS); Nr. 13, 70 cm, ātruma maršruts, piedalās jātnieki ar 1. un 2. grupas ponijiem – Magdalēna Pildere ar Cielaviņu (JSK “Zāgkalni”); Nr. 14, 90 cm, 2 fāzēs, piedalās jātnieki ar 1. un 2. grupas ponijiem – Heidija Krastiņa ar Ruandu (Saldus JSS).

Plašāka informācija mājaslapas sadaļā Rezultāti.

LJF kausa izcīņa notiks piecos posmos, ceturtais paredzēts 1. un 2. jūlijā, turpat Kleistos.

LJF Preses dienests, Dace Millere