Raksti :

Kristaps Neretnieks ar Moon Ray otrie CSI5* Sopotas Grand Prix

Kristaps Neretnieks ar Moon Ray otrie CSI5* Sopotas Grand Prix

Latvijas vadošais konkūrists Kristaps Neretnieks aizvadījis rezultatīvu nedēļas nogali CSIO5* statusa sacensībās Sopotā, Polijā. Neretnieks ar Moon Ray izcīnīja uzvaru Grand Prix kvalifikācijā (150 cm) un ieguva 2.vietu Grand Prix maršrutā (160 cm), piekāpjoties vien pasaules reitinga 4.vietā esošajam Vācijas jātniekam Danielam Doiseram ar Jasmien vd Bisschop. Arī šis Grand Prix maršruts dod vērtīgus kvalifikācijas punktus Tokijas olimpiskajām spēlēm. 
CSIO5* Grand Prix maršrutā uz starta devās 50 jātnieki, no kuriem pirmo raundu bez soda punktiem veica 13 dueti. Otrajā raundā Neretnieks ar Moon Ray startēja kā piektie un finišējā kā līderi, savas pozīcijas Latvijas duets saglabāja līdz pēdējam jātniekam. Kā trīspadsmitais laukumā devās pieredzējušais Vācijas sportists, Pasaules kausa fināla uzvarētājs Daniels Doisers ar Jasmien vd Bisschop, Vācijas duets startēja nekļūdīgi un spēja būt ātrāki, izcīnot uzvaru. 
“Šis līmenis lika atcerēties cik liels un sarežģīts ir piecu zvaigžņu Grand Prix un mums to izdevās veikt bez soda punktiem! Otrajā hitā ļoti cīnījos par uzvaru, bet biju arī nedaudz piesardzīgs un uz trešo šķērsli uzgāju mazlietiņ drošāk un zaudēju apmēram sekundi, ko vēlāk izmantoja Daniels Doisers,” par startu CSIO5* Sopotas Grand Prix maršrutā saka Kristaps Neretnieks. 
Pirmajā sacensību dienā Kristaps Neretnieks ar Moon Ray izcīnīja pārliecinošu uzvaru Grand Prix kvalifikācijas maršrutā ar 150cm augstiem šķēršļiem, aiz sevis atstājot vairākus spēcīgus Eiropas jātniekus, kuri pasaules reitingā atrodas pirmajā divdesmitniekā. 
“Pēc tik lieliski un rezultātīvi aizvadītām divām nedēļām Polijā 4* un 5* statusa sacensībās Moon Ray būs kārtīga atpūtas pauze, pēc kuras startēsim Pasaules kausa posmā Rīgā, Kleistos,” saka Kristaps Neretnieks. 

Visi CSIO5* Grand Prix rezultāti: 
https://www.longinestiming.com/equestrian/2019/longines-fei-jumping-nations-cup-of-poland-sopot/resultlist_9.html

Lejuplādes links video CSIO5* Grand Prix otrais raunds: 
https://swiatkoni.wetransfer.com/downloads/d4cff1dee974de5dfd5b5766dafa6cfe20190614181842/
c107dcc046c1d58561a1b30ecf3e06b620190614181842/22e4de

 

Latvijas Jātnieku federācijas Preses dienests, lze Jansone

foto Elena Zobova

 

  

 

 

 

 

  
  
  
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu ka lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatnu izmantošanai. LASĪT VAIRAKX