Raksti :

Pasaules kausa posma sacensības sākas ar Latvijas sportistu uzvarām

Pasaules kausa posma sacensības sākas ar Latvijas sportistu uzvarām

Sporta centrā „Kleisti” šodien, 26. jūlijā, sākās Pasaules kausa (PK) Centrāleiropas zonas posms jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā, kurā piedalās līdz šim lielākais sportistu un zirgu skaits sacensību vēsturē. Pirmajā dienā divas uzvaras guva Latvijas sportisti – Sabīne Siliņa un Kristaps Neretnieks.

Maršrutā Nr. 1 ar 120 cm augstiem šķēršļiem divās fāzēs uzvaru izcīnīja Sabīne Siliņa ar zirgu Kalgari (Latvija) – 0 soda punkti/30,69 sekundēs. Otrajā vietā Imants Grikienis ar Captain Morgan (Lietuva) – 0/32,46. Trešā Kertu Kletenberga ar D. Lady (Igaunija) – 0,34,79.

Maršrutā Nr. 2 ar 120/125 cm augstiem šķēršļiem, speciālajās divu fāžu sacensībās, pirmo vietu ieguva Kristaps Neretnieks ar Tako Dilait (Latvija) – 0/32,04.  Otrais Andis Vārna ar Humphry (Latvija) – 0/33,96. Trešajā vietā Sīms Sinijervs ar Eddy (Igaunija) – 0/34,18.

Maršrutā Nr. 3 ar 130 cm augstiem šķēršļiem divās fāzēs uzvarēja Mats Petraitis ar Soli Deo Glorija (Lietuva) – 0/26,43. Otrajā vietā Kristaps Neretnieks ar Cananero (Latvija) – 26,80. Trešais Nerijuss Sipaila ar Con X  (Lietuva) – 0/26,43.

Maršrutā Nr. 4 ar 140 cm augstiem šķēršļiem uz laiku pirmo vietu ieguva Abullahs Alsarbatlijs ar Gain Line (Saūda Arābija) – 0/70,67. Otrajā vietā Lukašs Vasiļevskis ar Wavantos VD Renvillenhoeve (Polija) – 0/71,24. Trešais Abullahs Alsarbatlijs ar Larry 210 (Saūda Arābija) – 0/75,49. Labākā no Latvijas sportistēm bija Anna Arhipova ar For Sale – devītā vieta.

Sacensības ar dažādiem zirgiem veiksmīgi sācis Latvijas labākais jātnieks Kristaps Neretnieks. Viņš ar zirgu Moon Ray šobrīd ir stabils pretendents dalībai olimpiskajās spēlēs Tokijā 2020. gadā. Savā kvalifikācijas grupā Latvijas duets atrodas pirmajā vietā, tuvāko sekotāju Polijas jātnieku Krištofu Ludvičaku apsteidzot par 305 punktiem. Olimpiskajām spēlēm no C grupas kvalificēsies divi labākie jātnieki. Moon Ray šobrīd iekļuvis pasaules 20 labāko sporta zirgu sarakstā Pasaules sporta zirgu audzētāju federācijas (WBFSH) publicētajā  jaunākajā konkūra zirgu reitingā, kur atrodas 16. vietā.  

Latvijas rezultatīvākais sportists sacensību pirmajā dienā Kristaps Neretnieks: “Ilgāku laiku startēju Eiropā, ziemā – Arābu Emirātos. Tāpēc biju ļoti priecīgs atbraukt uz mājām un kādu laiku pavadīt Latvijā, arī – lai dotu nelielu atpūtu savam zirgam Moon Ray, ar kuru gan esmu paredzējis startēt “Grand Prix” maršrutā. Sacensību pirmā diena ir aizvadīta veiksmīgi, no sešiem startiem pusē iesmu iekļuvis godalgoto skaitā. Man ir četri jauni zirgi, no kuriem diviem šīs vispār ir pirmās lielākās sacensības. Viņi labāk jāiepazīst, mums labāk jāsaprotas distancē. Tāpēc, kopumā vērtējot, šodienas rezultāti ir labi. Prieks arī par atjaunoto smilšu laukumu Kleistos un zālāja kvalitāti zāles laukumā.”

Latvijas Olimpiskās komitejas sporta direktors Andris Lupiks: “Sacensības ir labi organizētas, tajās ir plaša dalībnieku pāstāvniecība, kas piešķir tām papildu nozīmīgumu. Turklāt vēl lielāku – saistībā ar Tokijas olimpisko spēļu tuvošanos, jo šo sacensību “Grand Prix” mašrutā ir iespēja gūt punktus olimpiskajai kvalifikācijai. Jācer, ka jau iegūto punktu skaitu izdosies papildināt arī Latvijas jātniekam Kristapam Neretniekam. Šādas starptautiskas sacensības pašu valstī ir ļoti svarīgas visai konkrētā sporta veida saimei un sportistiem, jo dod iespēju novērtēt viņu ieguldīto darbu, un katram taču  augstākais mērķis ir startēt olimpiskajās spēlēs. Ja sporta veids šādi attīstās, būs arī jaunieši, kuri sāks ar to nodarboties no jauna un nodrošinās pēctecību. Liela nozīme te ir arī cilvēkiem, kuri ir sportistiem līdzās, tajā skaitā sporta organizatoriem.”

Kopā sacensību pirmajā dienā četros maršrutos tika aizvadīti 208 starti.

Sacensību galvenais maršruts “Grand Prix” notiks 28. jūlijā plkst. 17, un tā norise tiks rādīta arī LTV-7 puksten 21.10.

Latvijas Jātnieku federācijas Preses dienests, Dace Millere

Foto: Māris Millers, Vladislavs Rutkovskis

Uzziņai

PK Centrāleiropas zonas Rīgas posma sacensības notiek  12  maršrutos. Galvenais no tiem – Grand Prix Rīga – notiks  svētdien, 28. jūlijā, un dos ieskaites punktus PK izcīņas kopvērtējumā Centrāleiropas zonā, kā arī punktus kvalifikācijai Tokijas olimpiskajām spēlēm 2020. gadā un Starptautiskās Jātnieku federācijas Longines reitingā. Sportistiem un viņu zirgiem galvenajā maršrutā būs jāpārvar līdz 160 centimetru augsti šķēršļi. Sestdien sacensības sāksies pulksten 9, bet svētdien – 8.

Rīgas posma sacīkstēs šogad kopā startē aptuveni 100 jātnieku ar vairāk nekā 180 zirgiem no Polijas, Somijas, Beļģijas, Rumānijas, Ungārijas, Saūda Arābijas, Krievijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Sacensības, kam piešķirta CSI2*-W/CSIYH1* kategorija, ir svarīgākais gada notikums Latvijas jāšanas sportā, un šogad notiek jau 27. gadu.

Sacensības atbalsta: Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Zemkopības ministrija, Rīgas Dome, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome, Latvijas Zirgaudzētāju biedrība, Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Sporta federāciju padome, GASO, Moduls Engineering, Arčers, būvuzņēmums Restaurators, gaļas nams Ādaži,  Kurzemes sēklas, Dobeles dzirnavnieks, Abora, Skimaster, Zirgu stallis, LLTT, Herkuless, stādaudzētava Blīdene u. c.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  
  
  
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu ka lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatnu izmantošanai. LASĪT VAIRAKX