Raksti :

Pasaules kausa posma otrajā dienā divas uzvaras izcīna Kristaps Neretnieks

Pasaules kausa posma otrajā dienā divas uzvaras izcīna Kristaps Neretnieks

Sporta centrā „Kleisti” šodien, 27. jūlijā, turpinājās  Pasaules kausa (PK) Centrāleiropas zonas posms jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā. Divas uzvaras sestdien izcīnīja Latvijas jātnieks Kristaps Neretnieks – ar zirgiem Cananero un Moon Ray.

Maršrutā Nr. 5  ar līdz 120 cm augstiem šķēršļiem uz laiku uzvarēja Lukašs Vasiļevskis ar zirgu Golddigger GR (Polija) – 0 soda punkti/63,04 sekundēs. Otrajā vietā Sabīne Siliņa ar Kalgari (Latvija) – 0/64,82. Trešā Berita Lehsāra ar Solei Solei (Igaunija) – 0/65,33.

Maršrutā Nr. 6 ar 120/125 cm augstiem šķēršļiem ar handikapu 6/7 gadus veciem zirgiem pirmo vietu izcīnīja Mats Petraitis ar Heineken (Lietuva) – 0/58,40. Otrā Susana Kaleta ar Hudson Hornet (Igaunija) – 0/60,03. Trešais Kristaps Neretnieks ar Tako Dilait (Latvija) – 0/60,64.

Maršrutā Nr. 7 ar 130 cm augstiem šķēršļiem, akumulācijas sacensības ar džokeri (135 cm), labāko rezultātu sasniedza Kristaps Neretnieks ar zirgu Cananero (Latvija) – 65 pozitīvie punkti/52,56 sekundēs. Otrajā vietā Pauls Ričards Arguss ar Ping Pong V (Igaunija) – 65/54,35. Trešais Gunārs Kletenbergs ar B Captain Norman (Igaunija) – 65/55,13.

Maršrutā Nr. 8 ar 140 cm augstiem šķēršļiem divās fāzēs uzvaru izcīnīja Kristaps Neretnieks ar zirgu Moon Ray (Latvija) – 0/27,55. Otrajā vietā Abdullahs Alšarbatli ar Beu Limit (Saūda Arābija) – 0/29,61. Trešais Gunārs Kletenbergs ar Traffic (Igaunija) – 0/30,85.

PK Rīgas posma otrās dienas divu uzvaru ieguvējs Kristaps Neretnieks: “Šodienas rezultāti ir pozitīvi, un cīņa notika atzīstamā konkurencē. Galvenais, ka izdevās uzvarēt savu līdzjutēju klātbūtnē, jo mājiniekiem tas vienmēr ir svarīgi, ka uzvar viņu sportists, skan himna un uzvijas karogs. Pirmo uzvaru guvu ar desmit gadu veco zirgu Cananero, kura  īpašnieks ir Raimonds Ruķeris. Tāpat jāju ar viņa sešus gadus veco zirgu Tako Dilait. Ar Raimondu kopdarbība mums izveidojās pavisam nejauši, jo es esmu atvērts sadarbībai ar jauniem zirgu īpašniekiem un potenciāli talantīgiem zirgiem. Turklāt par Cananero varu teikt, ka, tiklīdz uzkāpu viņa mugurā, viss izdevās, un rezultāti bija labāki, nekā es gaidīju. Abi zirgi ir Latvijā audzēti, un domāju, ka tas ir pozitīvs raksturojums mūsu valsts zirgaudzēšanai. Augstāko maršrutu vinnēju ar Moon Ray, ar kuru startēju jau divus gadus, un ar viņu kopā startēsim arī “Grand Prix” maršrutā.”

Sacensību pirmā maršruta un šodien otrās vietas ieguvēja Sabīne Siliņa: “Šīs ir pašas gaidītākās un svarīgākās gada sacensības, kurās tev jācenšas ne tikai parādīt savu labāko rezultātu, bet aizstāvēt arī Latvijas vārdu. Liels prieks par manu zirgu Kalgari, kuram ir jau 19 gadu, bet viņš lec tikpat labi kā jaunībā. Paldies zirga īpašniekam Jurim Mežniekam, kurš Kalgari uzticējis mūsu ģimenei vai visa mūža garumā. Vispirms ar to lēca mans tētis Guntars Siliņš, bet tagad jau daudzus gadus – es. Gandarījums par izcīnītajām godalgām, jo maršruti bija sarežgīti – atbilstoši sacensību statusam. Pazīstamais maršrutu sastādītājs Vladimirs Platovs tos bija veidojis tā, ka jātniekam, lai tiektos uz uzvaru un riskētu, bija krietni jāpadomā, kurā distances pagriezienā un kā to pareizi izdarīt.”

FEI (Starptautiskā Jātnieku federācija) nozīmētais ārzemju tiesnesis Francis Normandīns (Francija): “Šī ir jauka vieta ar diviem lieliskiem laukumiem, un man personīgi ļoti patīk zāles laukums, kādu Eiropā nav daudz. Atzinīgi  novērtēju sacensību atmosfēru, arī to, kāda veidojas starp skatītājiem. Vērojams augsts kopējais līmenis un pozitīvs sacensību gars, kas ir arī  svarīgi zirgiem, kuri ir cilvēku sabiedrotais jau daudzus gadsimtus. Var redzēt, ka zirgi ir labi sagatavoti, un jātnieki ir priecīgi par sacensību norisi. Ļoti enerģiski strādā sacensību orgkomiteja, un laba ir sadarbība starp amatperosonām – tiesnešiem, stjuartiem un citiem. Lielisks ir maršrutu sastādītāja Vladimira Platova un viņa komandas darbs. Man ir liels prieks pirmoreiz ierasties šeit, un es labprāt jūsu zemi apmeklētu atkal.”

Kopā sacensību otrajā dienā četros maršrutos tika aizvadīts 191  starts.

Plašāka informācija pieejama LJF mājaslapā www.ljf.lv, kur var redzēt rezultātus tiešsaistē, kā arī tiešo sacensību translāciju.

Sacensību galvenais maršruts “Grand Prix” notiks 28. jūlijā plkst. 17, un tā norise tiks rādīta arī LTV-7 puksten 21.10.

Latvijas Jātnieku federācijas Preses dienests, Dace Millere

Foto: Māris Millers

Uzziņai

PK Centrāleiropas zonas Rīgas posma sacensības notiek  12  maršrutos. Galvenais no tiem – Grand Prix Rīga – notiks  svētdien, 28. jūlijā, un dos ieskaites punktus PK izcīņas kopvērtējumā Centrāleiropas zonā, kā arī punktus kvalifikācijai Tokijas olimpiskajām spēlēm 2020. gadā un Starptautiskās Jātnieku federācijas Longines reitingā. Sportistiem un viņu zirgiem galvenajā maršrutā būs jāpārvar līdz 160 centimetru augsti šķēršļi. Svētdien sacensības sāksies pulksten  8.

Rīgas posma sacīkstēs šogad kopā startē aptuveni 100 jātnieku ar vairāk nekā 180 zirgiem no Polijas, Somijas, Beļģijas, Rumānijas, Ungārijas, Saūda Arābijas, Krievijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Sacensības, kam piešķirta CSI2*-W/CSIYH1* kategorija, ir svarīgākais gada notikums Latvijas jāšanas sportā, un šogad notiek jau 27. gadu.

Latvijas labākais jātnieks un šo sacensību dalībnieks Kristaps Neretnieks ar zirgu Moon Ray šobrīd ir stabils pretendents līdzdalībai olimpiskajās spēlēs Tokijā 2020. gadā. Savā kvalifikācijas grupā Latvijas duets atrodas pirmajā vietā, tuvāko sekotāju Polijas jātnieku Krištofu Ludvičaku apsteidzot par 305 punktiem. Olimpiskajām spēlēm no C grupas kvalificēsies divi labākie jātnieki. Moon Ray šobrīd iekļuvis pasaules 20 labāko sporta zirgu sarakstā Pasaules sporta zirgu audzētāju federācijas (WBFSH) publicētajā  jaunākajā konkūra zirgu reitingā, kur atrodas 16. vietā. 

Sacensības atbalsta: Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Zemkopības ministrija, Rīgas Dome, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome, Latvijas Zirgaudzētāju biedrība, Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Sporta federāciju padome, GASO, Moduls Engineering, Arčers, būvuzņēmums Restaurators, gaļas nams Ādaži,  Kurzemes sēklas, Dobeles dzirnavnieks, Abora, Skimaster, Zirgu stallis, LLTT, Herkuless, stādaudzētava Blīdene u. c.

 

 

 

 

 

  
  
  
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu ka lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatnu izmantošanai. LASĪT VAIRAKX