LJF IZPILDINSTITŪCIJA :

LJF padomes sēdes

 Sapulces protokols-Poniji.docx (56.10 KB)

 Sapulces protokols

Poniju sekcijas ikgadējā biedru sapulce - Rātupītes iela 4, Rīgā, 5.martā.

Sapulcē piedalījās: Poniju sekcijas vadītāja M. Pinte, LJF prezidents A. Blaus, M. Briška, R.Gertmane, J.Ravinska, A. Bula, E. Baradovska, E. Zvīgule, L. Pētersone, V. Marčenova, M. Logina Pušinska, A. Ozoliņa, L. Galviņa, D. Jēkabsone.

Sapulces laikā tika izskatīti jautājumi:

  1. Edītes Zvīgules iesūtītā vēstule LJF sekcijas vadītājai Mārītei Pintei.

  2. “Latvijas Republikas Labākais Jātnieks” punkti Ziemas čempionātu posmos - punktu piešķiršanas sistēma poniju jātniekiem.

  3. Semināri poniju jātniekiem.

  4. LR Čempionāta sacensību norise - cik dienas, maršrutu artikuli, šķēršļu augstumi 1. grupas un 2. grupas jātniekiem.

  5. Balvu fondi poniju maršrutiem.

  6. Nacionālo noteikumu poniju jāšanā uzlabošana, papildināšana.

  7. Vai atļaut pieaugušajiem startēt ar ponijiem atvērtajos maršrutos?

  8. Iejādes poniju jātniekiem samazināt startējošo bērnu vecumu.

  9. CSI ietvaros iekļaut poniju maršrutu

  10. Šķēršļu dažādība sacensību laikā.

Atskaites

Edītes izvirzīts jautājums - ko darīt ar mazajiem bērniem (8 gadi -10 gadi), kuriem 75 cm šķēršļu maršruti ir par augstu. Aigai līdzīgs jautājums par pirmās sezonas jātniekiem un ponijiem. Edīte piedāvā dalīt bērnus vairākās vecuma grupās. Līgas ierosinājums izveidot 1. un 2. grupas ponijiem atvērto 50 cm šķēršļu maršrutu bez vietu iedalījuma. Piedalās visi poniji, kuriem ir nepieciešams iesildošais maršruts. Vienojas, ka sezonas laikā šis augstums nedrīkst pārsniegt 60cm. Vietu sadalījums - visi, kuri “tīri” veikuši maršrutu, saņem rozeti un izcīna 1. vietu, bez punktu skaitīšanas, bez titula izcīnīšanas iespējām. Āra sezonai iesākoties, tiek apstiprināts iepriekš atrunātais augstums.

“Latvijas Republikas Labākais Jātnieks” - punkti Ziemas posmos netiek piešķirti. Āra sezonai iesākoties, punktus sāks piešķirt. Ziemas posmos tiks iekļauti atvērtie maršruti arī mazajiem jātniekiem, kuros var piedalīties ar ponijiem. Punktus tajos nepiešķirs.

Intas Caunes iesūtīts jautājums par semināra rīkošanu tieši poniju jātniekiem un poniju treneriem. Evitas Baradovskas ierosinātā viestrenera piesaiste no Igaunijas, kurš nodarbojas tikai ar poniju trenēšanu.

LR čempionāta sacensību norise.

Tika izrunāts, ka LR čempionātā drīkst piedalīties, sākot ar piecus gadus jauniem ponijiem. Sacensības norisināsies 3 dienas. Tika izrunāts, ka maršruti būs: ātruma; divu speciālo fāžu; maršruts ar pārlekšanu.

1. grupas ponijiem: 65cm; 70cm; 75cm.

2. grupas ponijiem: 80cm; 85cm; 90cm. Uz smilšu laukuma.

Balvu fondi sacensību laikā. Jaunajā maršrutā (50cm ), nostartējot “tīri”, saņem rozeti, dāvanu kartes un piemiņas balvas nebūs. Tie, kuri cīnās par titulu, saņems piemiņas balvas savā maršruta grupā. Tika izlemts, ka piemiņu balvas tiks iegādātas no dažādiem izplatītājiem.

Sacensību laiks un šķēršļu dažādība - tiks uzstādīti dažādi šķēršļi - vilnīši, sētiņas, mūris utt. , tikai ne ūdens grāvis. Sacensībās būs dažādi artikuli.

Nacionālo sacensību noteikumu uzlabošana, papildināšana. Poniju jātniekiem ziemas posmi netiks ieskaitīti “Latvijas Republikas labākais jātnieks” ieskaitē, un tas tiks ierakstīts sacensību nolikumā. LR Čempionātā drīkst piedalīties, sākot ar 5 gadus jaunu poniju. Citās sacensībās drīkst piedalīties ar 4 gadus jaunu poniju. Pirmajās āra sezonas sacensībās tiek veikti kontrolmērījumi ponijiem. Ponija pasē ir jābūt sertificētam mērījumam.

WhatsApp grupas izveide - pa vienam aktīvam poniju sacensību pārstāvim no kluba. Grupā būs iespēja diskutēt par sacensību augstumiem un art.nr., kā arī jaunāko informāciju, kas attiecas uz poniju jātniekiem.

Iejādes poniju jātniekiem tiks samazināts dalībnieku vecums no 12 uz 10 gadiem. Jaunāku bērnu vecākiem ir jāiesniedz rakstiska atļauja, lai bērni varētu piedalīties sacensībās. Bērni līdz 16 gadu vecumam drīkst piedalīties, sākot ar 6 gadus jauniem ponijiem.Tiek saņemtas un aktualizētas prasības - pieaugušo poniju jātnieku dalībai oficiālās sacensībās, kas veicinātu poniju sagatavošanu augstāku maršrutu veikšanai. Lindas un Aigas ierosinājums - Vācijas Nacionālās Jātnieku Federācijas sacensību reglamenta daļēja pārņemšana, ieviešana. Izskatot Vācijas nacionālos noteikumus, jauno poniju konkūra čempionātā drīkst piedalīties tikai no 16-19 gadiem. Augstums L-M* (110-130cm galvenajā maršrutā). Lielāka mēroga sacensībās poniju jātnieki ir bērni no 12-16 gadiem. Vietējā mēroga sacensībās vecums var būt mazāks. Atvērtās klases maršrutos vecuma ierobežojuma nav. Pie atvērtajām klasēm tiek pievienota atzīme Poniji/Zirgi.Tiek nolemts, ka pieaugušais varētu startēt ar 2.grupas poniju oficiālajās sacensībās tikai atvērtajos maršrutos sākot ar 100cm augstiem šķēršļiem. Šim pārim nebūs iespēja cīnīties par titulu nevienā no klasēm. Neoficiālās sacensībās šis pāris drīkstēs piedalīties jebkurā maršrutā, galvenais noteikums, lai šis startējošais pāris izskatās proporcionāli, maršruta tiesnesim būs tiesības lemt vai pārim ļaut startēt: vai nav par smagu, par garu.

CSI ietvaros iekļaut poniju maršrutu kādā no dienām 2 grupas ponijiem.

<9>Priekšlikums

Veidot poniju sekcijas sapulces 2-3 reizes gadā.

Lai ponijs varētu piedalīties starptautiskajās CSI sacensībās, viņam ir jābūt oficiālam mērījumam, ko veic FEI sertificēts mērītājs - Polijā, Igaunijā.

Ziemas čempionāta titula izcīņu izrunāt un lemt pirms nākamās 2025.gada sezonas.

Likt 1A un 1B kā dalīto maršrutu.

Balsojums

Balsojums par 50 cm augstu šķēršļu maršrutu 1.un 2 grupas dalībniekiem. 13 klubu pārstāvji nobalso vienbalsīgi Par jauna maršruta izveidi.

Nolemj : Ziemā punktus neskaita. Kopā: 13 klubi

Par 10 Pret 3

Nolemj: Stila maršruti LR Čempionātā.

Par 1 Pret 12

LR Čempionātā 2 vai 3 dienas. 3dienas:

Par 8 Atturas 2 ,Pret 3

Atļaut pieaugušajam lekt ar 2. grupas poniju oficiālajās sacensībās.

Par 11 Pret 2


 

 

Arhīvs:

LJF padomes sēdes - 2023

LJF padomes sēdes - 2022

LJF padomes sēdes - 2021

LJF padomes sēdes - 2020

LJF padomes sēdes - 2019

LJF padomes sēdes - 2018

LJF padomes sēdes - 2017

LJF padomes sēdes - 2016

LJF padomes sēdes - 2015

LJF padomes sēdes - 2014

LJF padomes sēdes - 2013

LJF padomes sēdes - 2012

 

 

  
  
  
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu ka lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatnu izmantošanai. LASĪT VAIRAKX