VETERINĀRIJA : Publikācijas :

9.04.2019. Veterinārās komisijas pārskats

 419561/Atskats uz posmiem konkura un iejade.docx (12.68 KB)

Atskats uz aizvadītajiem ziemas čempionāta posmiem konkūrā un iejādē

2019.gada 9.aprīlis

Mūs priecē sasniegtie sportiskie rezultāti, kuplais dalībnieku skaits sacensību posmos, diemžēl pēdējie sacensību posmi risinājās zirgu gripas uzliesmojuma fonā. Pateicoties LJF izveidotajai zirgu labturības un veterinārajai komisijai, mūsu saime bija daudz gatavāka stāties pretim šim zirgu gripas izaicinājumam un iespējamajām sekām. Izstrādātās LJF veterinārās prasības, kuras ir spēkā no šā gada 1.janvāra un attiecas uz visām LJF kalendārajā plānā esošajām sacensībām un klubu, biedrību organizētajiem publiskajiem pasākumiem ar zirgu piedalīšanos, ir iespēja sacensību organizatoriem kopā ar veterinārārstiem panākt iespējami labāku rezultātu zirgu ganāmpulku veselības aizsardzībai. Rezultātā visi mēs varam justies drošāk, dodoties uz sacensībām. Vērojams, ka  tikai atsevišķi LJF biedri – sporta klubi un biedrības tomēr nav izpratuši šo nosacījumu izpildes nozīmīgumu zirgu populācijas veselības nodrošināšanā un ir jāturpina darbs pie  plašākas informācijas aprites un zināšanu līmeņa paaugstināšanas zirgu īpašniekiem un sportistiem.

LJF prezidents Agris Baus: “Liels paldies piesaistītajām sacensību veterinārārstēm – Annai Veidemanei, Ivetai Dauburei un Aijai Pavlovskai, kuras sacensību veterinārārsta pienākumus veica atbildīgi un ar izpratni par to nozīmīgumu. Redzot līdzšinējo situāciju veterināro noteikumu izpildē un izpratnē, lai izslēgtu iespējamu zirgu veselības apdraudējumu turpmāk sacensībās dalībnieki, kuri, neuzrādīs zirgu pases pie startiem netiks pielaisti.”

 

LJF zirgu labturības un veterinārā komisija

 

  
  
  
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu ka lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatnu izmantošanai. LASĪT VAIRAKX