VETERINĀRIJA :

Paziņojums LJF vietnē par zirgu herpesvīrusa uzliesmojumu Spānijā

 421007/Pazinojums LJF vietne par herpesvirusu (1).docx (13.62 KB)

Paziņojums LJF vietnē par zirgu herpesvīrusa uzliesmojumu Spānijā Uzmanību!

Starptautiskā Jātnieku Federācija (FEI)  informē, ka ir atcēlusi starptautiskas sacensības 10 valstīs Eiropas kontinentālajā daļā līdz  2021. GADA 28. MARTAM sakarā ar ļoti straujo Zirgu Herpesvīrusa agresīvās neiroloģiskās formas paveida ( Equine Herpes Virus (EHV-1) ) izplatību,  kura izcelsme ir Valensijā (Spānija), un ir jau izraisīti saistīti uzliesmojumi vismaz trīs citās Eiropas valstīs.

Šis lēmums attiecas uz visām FEI disciplīnām, bet, lai novērstu liela skaita zirgu vienlaicīgas izvešanas no “Konkūra Tūres” Ibērijas pussalas Itālijā un Beļģijā, kas risinās jau vairākas nedēļās, šīm konkrētajām Tūrēm tiks atļauts turpināties kā individuāliem “burbuļiem” pie nosacījuma, ka absolūti nekādi jauni zirgi nedrīkstēs iekļūt norises vietās.

“Konkūra Tūres” sacensībās Veidera de la Frontera (Spānijā), Vilamoura (Portugālē), San Giovanni Marignanā (Itālijā) un Gorla Minore (Itālijā) būs nodrošināti ar stingriem bioloģiskās drošības protokoliem un papildu FEI veterināriem Pārstāvjiem uz vietas. Zirgiem būs atļauts atstāt šīs vietas tikai tad, ja to rīcībā ir oficiāls veselības sertifikāts no vietējās veterinārās iestādes. Jebkuri zirgi, kas atstāj šīs vietas bez šīs dokumentācijas, tiks bloķēti FEI datu bāzē.

Oliva Nova (Spānija) pēcpusdienā jau paziņoja FEI, ka ir izlēmuši atcelt pārējās ieplānotās sacensības “Mediterranean Equestrian Tour III”. Opglabbeek (Beļģija) arī ir informējuši FEI, ka ir atcēluši savas sacensības martā.

Vairākas valstis, tostarp Francija, jau ir atcēlušas visas sacensības, lai samazinātu vīrusa izplatību.

Liegums, kas attiecas uz sacensībām Francijā, Spānijā, Portugālē, Beļģijā, Itālijā, Austrijā, Polijā, Nīderlandē, Vācijā un Slovākijā, pieņemts saskaņā ar FEI vispārīgajiem noteikumiem 112.3. pantā, kurā noteikts: Ģenerālsekretārs ir pilnvarots atcelt jebkuras sacensības un/vai pasākumus no kalendāra, ja ir pamatoti iemesli, kas saistīti ar sacencībām vai pasākumiem.

„Šis nebija viegls lēmums aizliegt pasākumus kontinentālajā Eiropā, īpaši pēc ievērojamiem FEI kalendārajiem traucējumiem, ko izraisīja Covid-19 pandēmija”, teica FEI ģenerālsekretāre Sabrina Ibáñez “bet šis EHV-1 uzliesmojums, iespējams, ir visnopietnākais, kas mums ir bijis, Eiropā daudzus gadu desmitus un mūsu lēmuma pamatā ir skaidri noteikti epidemioloģiskie riska faktori.

 

 

Sakarā ar  Herpesvīrusa uzliesmojumu , aicinām ganāmpulku īpašniekus izturēties atbildīgi pret zirgu veselību - pastiprināti pievērst uzmanību visu zirgu veselības stāvoklim, nekavējoties vērsties pie apkalpojošā veterinārārsta, ja tiek pamanīti jebkādi zirgu slimību simptomi,

ievērot biodrošības pasākumus  novietnēs, īpašu uzmanību pievēršot ievesto zirgu izolācijai.

 

 

Biodrošības vadlīnijas organizatoriem un dalībniekiem šeit: http://www.leflatvia.lv/web/?id=419451

 

LJF zirgu labturības un veterinārā komisija

 

  
  
  
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu ka lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatnu izmantošanai. LASĪT VAIRAKX